Philip Kreindler

Założyciel firmy.

Philip Kreindler

Pracując przez lata jako handlowiec odpowiedzialny za rynek korporacji, Philip doszedł do wniosku, że sposób pracy sprzedawcy sam w sobie może i powinien stanowić przewagę konkurencyjną. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacjach, gdy sam produkt nie posiada cech w istotny sposób wyróżniający go na tle innych, podobnych rozwiązań. To spostrzeżenie zdefiniowało jego całą dalszą karierę. Swoją dalszą pracę zadedykował badaniom w jakim zakresie to JAK sprzedajemy może zdecydować o tym CZY sprzedamy.

Infoteam Saleas Process Consulting AG została powołana do życia przez Philipa w 1990 roku w Zug w Szwajcarii. Od początku swojego istnienia po dzień dzisiejszy firma zajmowała się wyłącznie badaniem i optymalizacją złożonych procesów sprzedażowych w otoczeniu B2B.

Swoje rekomendacje i narzędzia opracowuje w oparciu o regularnie prowadzone w wielu krajach świata badania poświęcone identyfikacji elementów procesów sprzedażowych odpowiedzialnych za ich skuteczność. Innymi słowy identyfikuje kompetencje i zachowania, które klienci uważają za ważne i jednocześnie nie są zadowoleni z ich obecnego stanu. To daje informacje o przestrzeni do optymalizacji. Na tej podstawie opracowujemy zalecenia i narzędzie, które pozwalają naszym klientom zniwelować deficyty i w ten sposób uzyskać przewagę konkurencyjną.

Do dziś przeszło 2000 firm z całego świata uznało naszą metodę oraz sposób jej wdrożenia za najlepszy do zastosowania w ich organizacjach. Z niektórymi z nich pracowaliśmy nieprzerwanie przez nawet przez kilkanaście lat, co potwierdza skuteczność metody.

W chwili obecnej firma posiada 33 partnerów na całym świecie, bezpośrednio współpracujących z centralą w Zug lub w ramach organizacji krajowych. Wszyscy akredytowani konsultanci Infoteam to praktycy biznesu, posiadający minimum 10-letnie doświadczenie zarządzaniu sprzedażą, kanałami sprzedaży bądź całymi organizacjami w skali kraju lub na arenie międzynarodowej.

Phil jest z wykształcenia ekonomistą. Uzyskał dyplom na Uniwersytecie w Bristolu.

Na co dzień optymista i pasjonat pracy. Pracował z przeszło 360 firmami w 60 krajach an całym świecie. Lider – stworzył globalną sieć konsultantów.

Prywatnie lubi góry i angielską muzykę rockową.

Top